Hogy is van ez?
Szombaton az Uram dolgozott egész nap, én meg gondoltam (izgő-mozgó egyéniség lévén) megpróbálom egyedül elvégezni a házimunkát (mosogatás, főzés, kád súrolás stb.) dupla védelemmel az ujjamon. A hüvelykujjamra vettem gumi ujjvédőt és erre felvettem még egy orvosi gumikesztyűt. Nem lett vizes az ujjam, tehát működött a dolog! Ekkor birizgálni kezdett az a gondolat, hogy ha ez így megy nekem, akkor én SZAPPANT IS TUDOK KÉSZÍTENI?!
Nem is kellett több! A gondolatokat a tettek követték.
2014 első szappanjai:
Luxus Himalája sós kecsketej szappan:
Azért kapta a luxus jelzőt, mert kerültek bele olyan kényeztető dolgok mint shea vaj, mandula- és szőlőmagolaj; valamint kék és rózsaszín agyag.
Három virág jósága kecsketej szappan:
A fenti kényeztető luxust tovább fokozva ebbe a szappanba a shea vaj és szőlőmagolaj mellé lenmagolajat és körömvirág, levendula, kamilla macerátumot (e három virág jóságát zárja magába a szappan) tettem.
Színvilágáról kakaópor és rózsaszín agyag gondoskodik.
Felvágás előtt |
Felvágás előtt oldalról |
Felvágás után |
A trace-em nem lett light, de így is sikerült. Olyan szép kis örvények tudnak keletkezni véletlenszerűen! Imádom!
Valamikor nyáron leltem rá erre a technikára a youtube-on.
Itt egy videó a technikáról:
Diófaleveles csalán samponszappan:
Az újratervezés jegyében készült ez a samponszappan. Super fat 2%. Alapja diófalevél főzet. Nem használtam kecsketejet, mert rájöttem, hogy az is "zsírosította" a hajamat. Került bele diófalevél és csalán macerátum valamint szőlőmagolaj és zöld agyag.
Az újratervezés jegyében minden szappanba került 20% tiszta disznózsír (lard) is, hogy ne kopjon olyan gyorsan a szappan. Külföldi szappanos oldalakon "szörfölgetve" láttam, hogy nagyon sokan használják (pl. itt) pálmaolaj helyett. (Ők is az esőerdőkkel és az orangutánokkal vannak! :) ) Már készítettem nem vega szappant és nem lehetett észre venni rajta, hogy az van benne.
Sok-sok terv kering még a fejemben! Alig várom, hogy megvalósítsam őket!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése